Welke gebeurtenis voorspelt welke?
Elke rij is een gebeurtenis, elke kolom wat erna volgt. De kleur geeft aan hoeveel vaker of minder vaak dat gebeurt dan bij vergelijkbare bedrijven uit dezelfde sector en van dezelfde omvang. Klik op een vak voor de bevinding.
Minder vaakGeen verschilVaker4 keer of meer
| Gebeurtenis ↓Wat erna volgt → | Andere rechtsvorm | Fusie of splitsing | Nieuwe activiteit in de statuten | Nieuwe naam | Statutenwijziging | Kapitaalwijziging | Nieuwe bestuurder | Nieuwe vestiging | Verhuis van de zetel | Vestiging in een andere gemeente | Andere omgevingsaanvraag | Bouwaanvraag voor een verbouwing | Bouwaanvraag voor nieuwbouw | Milieuvergunning | De-minimissteun | Faillissement | Geschrapt zeteladres | Ontbinding of vereffening |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Andere rechtsvorm | 0,32× | 0,52× | ||||||||||||||||
| Fusie of splitsing | 3,6× | 8,4× | 5,2× | 2,1× | 1,4× | 1,8× | 2,1× | 1,2× | ||||||||||
| Nieuwe activiteit in de statuten | 0,56× | |||||||||||||||||
| Oprichting | 0,36× | 0,52× | 0,07× | 1,1× | 0,39× | 0,30× | 0,46× | 1,2× | 0,43× | 2,1× | ||||||||
| Kapitaalwijziging | 1,8× | 1,6× | 0,82× | 2,9× | 6,2× | |||||||||||||
| Nieuwe bestuurder | 1,0× | 1,8× | 1,6× | 0,36× | 1,4× | 2,6× | ||||||||||||
| Verhuis van de zetel | 0,22× | 1,0× | 1,1× | 2,0× | 2,7× | |||||||||||||
| Andere omgevingsaanvraag | 1,0× | 2,3× | 2,6× | 4,0× | 4,1× | 2,9× | ||||||||||||
| Bouwaanvraag voor een verbouwing | 1,6× | 3,4× | 2,6× | 2,3× | 1,1× | |||||||||||||
| Bouwaanvraag voor nieuwbouw | 1,1× | 1,4× | 1,5× | 4,0× | 3,2× | 2,9× | 1,3× | |||||||||||
| Milieuvergunning | 1,9× | 2,2× | 3,5× | 3,3× | 3,7× | 1,4× | ||||||||||||
| Grote overheidsopdracht | 1,5× | 1,6× | 1,5× | 1,5× | ||||||||||||||
| Geschrapt zeteladres | 3,7× | 9,1× | ||||||||||||||||
| Ontbinding of vereffening | 0,05× |
Per gevolg
Wat er bij Belgische ondernemingen aan een gebeurtenis voorafgaat, de sterkste verbanden eerst. Klik op een gevolg voor alle voorafgaande gebeurtenissen.
Wat gaat vooraf aan een naamswijziging?3 voorafgaande gebeurtenissenSterkste: Fusie of splitsing 5,2×
| Voorafgaande gebeurtenis | Met de gebeurtenis | Vergelijkbaar | Factor | Resultaat |
|---|---|---|---|---|
| Fusie of splitsing | 5,1% | 1,0% | 5,2× | Bevestigd |
| Verhuis van de zetel | 0,86% | 0,79% | 1,1× | Geen verband |
| Nieuwe bestuurder | 1,01% | 1,00% | 1,0× | Geen verband |
Wat gaat vooraf aan een nieuwe bestuurder?6 voorafgaande gebeurtenissenSterkste: Kapitaalwijziging 1,6×
| Voorafgaande gebeurtenis | Met de gebeurtenis | Vergelijkbaar | Factor | Resultaat |
|---|---|---|---|---|
| Kapitaalwijziging | 24,7% | 15,8% | 1,6× | Bevestigd |
| Fusie of splitsing | 30,6% | 21,4% | 1,4× | Bevestigd |
| Oprichting | 5,6% | 10,6% | 0,52× | Minder vaak |
| Ontbinding of vereffening | 0,3% | 5,8% | 0,05× | Minder vaak |
| Bouwaanvraag voor nieuwbouw | 19,5% | 18,2% | 1,1× | Geen verband |
| Andere omgevingsaanvraag | 18,0% | 18,0% | 1,0× | Geen verband |
Wat gaat vooraf aan een nieuwe vestiging in een andere gemeente?6 voorafgaande gebeurtenissenSterkste: Andere omgevingsaanvraag 2,6×
| Voorafgaande gebeurtenis | Met de gebeurtenis | Vergelijkbaar | Factor | Resultaat |
|---|---|---|---|---|
| Andere omgevingsaanvraag | 3,9% | 1,5% | 2,6× | Bevestigd |
| Milieuvergunning | 3,7% | 1,7% | 2,2× | Bevestigd |
| Fusie of splitsing | 3,5% | 1,7% | 2,1× | Bevestigd |
| Grote overheidsopdracht | 4,5% | 2,8% | 1,6× | Bevestigd |
| Bouwaanvraag voor nieuwbouw | 2,4% | 1,6% | 1,5× | Bevestigd |
| Oprichting | 1,11% | 0,98% | 1,1× | Geen verband |
Wat gaat vooraf aan een nieuwe vestiging?6 voorafgaande gebeurtenissenSterkste: Andere omgevingsaanvraag 2,3×
| Voorafgaande gebeurtenis | Met de gebeurtenis | Vergelijkbaar | Factor | Resultaat |
|---|---|---|---|---|
| Andere omgevingsaanvraag | 4,9% | 2,2% | 2,3× | Bevestigd |
| Milieuvergunning | 4,6% | 2,4% | 1,9× | Bevestigd |
| Fusie of splitsing | 3,9% | 2,2% | 1,8× | Bevestigd |
| Bouwaanvraag voor een verbouwing | 3,3% | 2,1% | 1,6× | Bevestigd |
| Grote overheidsopdracht | 5,1% | 3,4% | 1,5× | Bevestigd |
| Bouwaanvraag voor nieuwbouw | 3,2% | 2,3% | 1,4× | Bevestigd |
Wat gaat vooraf aan een verhuis van de zetel?5 voorafgaande gebeurtenissenSterkste: Geschrapt zeteladres 3,7×
| Voorafgaande gebeurtenis | Met de gebeurtenis | Vergelijkbaar | Factor | Resultaat |
|---|---|---|---|---|
| Geschrapt zeteladres | 6,0% | 1,6% | 3,7× | Bevestigd |
| Nieuwe activiteit in de statuten | 1,3% | 2,2% | 0,56× | Minder vaak |
| Andere rechtsvorm | 1,2% | 2,4% | 0,52× | Minder vaak |
| Nieuwe bestuurder | 1,1% | 3,1% | 0,36× | Minder vaak |
| Oprichting | 0,3% | 4,0% | 0,07× | Minder vaak |
Wat gaat vooraf aan een bouwaanvraag voor nieuwbouw?4 voorafgaande gebeurtenissenSterkste: Andere omgevingsaanvraag 4,1×
| Voorafgaande gebeurtenis | Met de gebeurtenis | Vergelijkbaar | Factor | Resultaat |
|---|---|---|---|---|
| Andere omgevingsaanvraag | 17,7% | 4,3% | 4,1× | Bevestigd |
| Milieuvergunning | 14,8% | 4,0% | 3,7× | Bevestigd |
| Bouwaanvraag voor een verbouwing | 11,3% | 4,3% | 2,6× | Bevestigd |
| Oprichting | 0,51% | 1,09% | 0,46× | Minder vaak |
Wat gaat vooraf aan een bouwaanvraag voor een verbouwing?4 voorafgaande gebeurtenissenSterkste: Andere omgevingsaanvraag 4,0×
| Voorafgaande gebeurtenis | Met de gebeurtenis | Vergelijkbaar | Factor | Resultaat |
|---|---|---|---|---|
| Andere omgevingsaanvraag | 8,5% | 2,1% | 4,0× | Bevestigd |
| Milieuvergunning | 4,8% | 1,5% | 3,3× | Bevestigd |
| Bouwaanvraag voor nieuwbouw | 6,5% | 2,0% | 3,2× | Bevestigd |
| Oprichting | 0,23% | 0,79% | 0,30× | Minder vaak |
Wat gaat vooraf aan een andere omgevingsaanvraag?4 voorafgaande gebeurtenissenSterkste: Bouwaanvraag voor nieuwbouw 4,0×
| Voorafgaande gebeurtenis | Met de gebeurtenis | Vergelijkbaar | Factor | Resultaat |
|---|---|---|---|---|
| Bouwaanvraag voor nieuwbouw | 12,3% | 3,1% | 4,0× | Bevestigd |
| Milieuvergunning | 9,7% | 2,8% | 3,5× | Bevestigd |
| Bouwaanvraag voor een verbouwing | 11,3% | 3,3% | 3,4× | Bevestigd |
| Oprichting | 0,32% | 0,83% | 0,39× | Minder vaak |
Wat gaat vooraf aan een milieuvergunning?4 voorafgaande gebeurtenissenSterkste: Andere omgevingsaanvraag 2,9×
| Voorafgaande gebeurtenis | Met de gebeurtenis | Vergelijkbaar | Factor | Resultaat |
|---|---|---|---|---|
| Andere omgevingsaanvraag | 19,4% | 6,6% | 2,9× | Bevestigd |
| Bouwaanvraag voor nieuwbouw | 21,9% | 7,5% | 2,9× | Bevestigd |
| Bouwaanvraag voor een verbouwing | 12,4% | 5,3% | 2,3× | Bevestigd |
| Grote overheidsopdracht | 12,0% | 8,0% | 1,5× | Bevestigd |
Wat gaat vooraf aan de-minimissteun?7 voorafgaande gebeurtenissenSterkste: Grote overheidsopdracht 1,5×
| Voorafgaande gebeurtenis | Met de gebeurtenis | Vergelijkbaar | Factor | Resultaat |
|---|---|---|---|---|
| Grote overheidsopdracht | 33,0% | 21,4% | 1,5× | Bevestigd |
| Milieuvergunning | 22,4% | 16,6% | 1,4× | Bevestigd |
| Bouwaanvraag voor nieuwbouw | 18,3% | 14,6% | 1,3× | Weerlegd |
| Oprichting | 7,2% | 6,2% | 1,2× | Weerlegd |
| Fusie of splitsing | 13,9% | 12,0% | 1,2× | Geen verband |
| Bouwaanvraag voor een verbouwing | 11,9% | 11,0% | 1,1× | Geen verband |
| Kapitaalwijziging | 7,7% | 9,4% | 0,82× | Weerlegd |
Wat gaat vooraf aan een faillissement?4 voorafgaande gebeurtenissenSterkste: Geschrapt zeteladres 9,1×
| Voorafgaande gebeurtenis | Met de gebeurtenis | Vergelijkbaar | Factor | Resultaat |
|---|---|---|---|---|
| Geschrapt zeteladres | 4,5% | 0,5% | 9,1× | Bevestigd |
| Kapitaalwijziging | 1,47% | 0,50% | 2,9× | Bevestigd |
| Verhuis van de zetel | 0,83% | 0,41% | 2,0× | Bevestigd |
| Nieuwe bestuurder | 0,56% | 0,39% | 1,4× | Bevestigd |
Wat gaat vooraf aan een ontbinding of vereffening?3 voorafgaande gebeurtenissenSterkste: Verhuis van de zetel 2,7×
| Voorafgaande gebeurtenis | Met de gebeurtenis | Vergelijkbaar | Factor | Resultaat |
|---|---|---|---|---|
| Verhuis van de zetel | 1,35% | 0,50% | 2,7× | Bevestigd |
| Nieuwe bestuurder | 0,99% | 0,39% | 2,6× | Bevestigd |
| Oprichting | 0,40% | 0,19% | 2,1× | Bevestigd |
Over Hunch Lab
Hunch Lab is het onderzoeksprogramma van Hunch. Alle bevindingen zijn vrij te gebruiken met bronvermelding. Vragen zijn welkom.